بودجه کمپین های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید.

کمپین تبلیغاتی چیست؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید دنبال جواب سوال: کمپین چیست؟ بگردیم.
لغت کمپین در اصل به معنای یک عملیات نظامی یا سیاسی، در یک ناحیه محدود بر روی گروه هدف از پیش تعیین شده با هدف و نتیجه از پیش تعیین شده است.
چگونه کمپین تشکیل دهیم؟ و چگونه کمپین تبلیغاتی بنویسیم؟
قبل از هرچیز باید پیام هدف کمپین را مشخص و مخاطب را تعیین کنید و با برنامه ریزی دقیق، بکوشید پیام مناسب را در دوره زمانی مناسب با بودجه مناسب برای مخاطب مناسب ارسال کنید و تعداد بیشتری از مخاطبان را برای نزدیک کردن ارتباط با مالک کمپین، ترغیب نمایید. کمپین بدون تعریف معیار عددی مشخص برای سنجش کارآیی، بی معنی است.
تشکیل کمپین های مؤثر به رونق در کسب و کار با اینستاگرام شما کمک می کند. اما مهم‌ترین صفتی که در توصیف کمپین های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حجم ریالی کمپین است. بارها می‌شنویم که فلان شرکت، یک کمپین تبلیغاتی ده میلیاردی اجرا کرده است. یا شرکت دیگری، با وجود علاقه به اجرای کمپین های تبلیغاتی، بودجه ی کافی برای اجرای آنها در اختیار ندارد. معمولاً در میانه بحث‌های مربوط به بودجه و تقسیم‌بندی آن، فلسفه اصلی «کمپین» به فراموشی سپرده می‌شود.
یکی از مدل های ساده ای که تصویر خوبی از تبلیغات ارائه می دهد، مدل ۵M می باشد. که عبارتند از ۱- Mision (مأموریت)، ۲- Money(پول و بودجه)، ۳-Message(پیام)، ۴-Media(رسانه مورد استفاده)، ۵-Measure(ارزیابی اثر بخشی تبلیغات).
البته اختلاف نظر از جایی آغاز می‌شود که بحث تقدم و تاخر این ۵ عامل مطرح شود. آژانس های تبلیغاتی معمولاً بحث را از M مربوط به Money شروع می‌کنند در حالی که برای مشتری، M مربوط به Mission و ماموریت مهم‌تر است. برای حل این مسائل بین آژانس های تبلیغاتی و کارفرمایان چه چاره ای باید اندیشید؟
ما استفاده از ابزار حرفه ای و درست مدیریت شبکه های اجتماعی یعنی اسنت وی را به شما پیشنهاد می کنیم. اسنت وی ابزاری دارای قابلیت های گسترده و متنوعی است. یکی از این قابلیت های مدیریت کمپین های تبلیغاتی شماست.وقتی که شما بودجه ی تشکیل کمپین و هدف خود را تعیین کردید اسنت وی به شما می گوید که چقدر از آن بودجه فاصله دارید، آیا بودجه کافی بوده یا از آن عبور کرده اید، بودجه هر کمپینی که دارید می توانید جداگانه مدیریت کنید. در پنل اسنت وی شما مشخص می شود که هر کمپینی چقدر دیده شده یا لایک خورده و چه کامنت هایی برایش کاربران گذاشته اند. شما حتی می توانید بر فعالیت آژانسی که مسئولیت تبلیغات شما را برعهده گرفته نظارت کنید، اینکه آن آژانس اصلا تبلیغات شما را منتشر کرده، کمپین های شما را تشکیل داده، بودجه ی درست را خرج کرده و از بازخورد کمپین هایتان می توانید به این نکته پی ببرید که اصلا آژانس تبلیغاتی چقدر در این کار خبره است و اینکه از ادامه همکاری با آن آژانس از طریق بازخورد هایی که اسنت وی به شما میدهد، تصمیم گیری کنید.
پس برای تبلیغات و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مؤثر از طریق لینک ثبت نام عضو خانواده ی بزرگ اسنت وی شوید تا تغییر را احساس کنید.