۱۲ چیزی که رقبای شما برای افزایش درصد مشارکت اینستاگرامشان انجام می دهند


آیا شما اخیرا در اینستاگرام رقبای خود را بررسی کرده اید و متوجه شده اید که چطور پست های خود را منتشر می کنند؟ تقریبا هر پست پر از لایک و کامنت و سوال و جواب و در یک کلمه، مشارکت است. در حالی که آنها دارند صدها لایک و کامنت می گیرند شما برای گرفتن چند کامنت دارید به سختی می جنگید. کامنت هایی هم که می گیرید معمولا از این دسته کامنت هایی است که “این فوق العادست” یا “به صفحه ما هم سر بزنید”! یا یکسری از ایموجی های خندان تصادفی!

واقعا برای افزایش درصد مشارکت در اینستاگرام فرمول جادویی وجود دارد؟ آیا یک کد مخفی وجود دارد که رقبای شما دارند؟ آیا بازاریابی از طریق اینستاگرام واقعا بهتر از دیگر روش های بازاریابی است؟ شما می خواهید استراتژی های اینستاگرام خود را متحول کرده تا برایتان کار کند، اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید.

نگران نباشید، ما هوای شما را داریم. در اینجا ۱۲ نکته ذکر شده که رقبایتان برای بالا بردن درصد مشارکت از آن استفاده می کنند که ممکن است تا بحال از کنار آنها رد شده باشید.

اَسنت وِی، ابزار مدیریت، تحلیل و تبلیغ در شبکه های اجتماعی

۱. جذب مشارکت یعنی کلید طلایی

ما این لیست را آسان کرده ایم. برای بالابردن درصد مشارکت فالوورهایتان، شما باید با آنها ارتباط برقرار کنید. شبکه های اجتماعی خیابانی یک طرفه نیستند. اگر می خواهید مخاطبانی مشارکت پذیر بسازید، باید با فالوورهایتان صادق باشید. به یاد داشته باشید، هر کامنتی که می گیرید یعنی زمانی گذاشته شده تا بر روی پست هایتان مکث کنند، آنها را ببینند و افکارشان را با شما به اشتراک بگذارند. بعد از ذکر تمام اینها، چرا پاسخگو نیستید؟

اگر میخواهید درصد مشارکت جذب کنید، این را بدانید که زمان می برد و شما نیاز دارید تا با دیگران ارتباط برقرار کنید. سوال پرسیدن، پاسخ دادن به کامنت ها و استوری ها بعضی از راه هایی است که درصد مشارکت مخاطبان تان را می توانید جذب کنید.

از طریق Sprout Social هم می توانید به راحتی به کامنت های مخاطبان خود پاسخ دهید و هم اینکه هیچ کامنتی از دید شما پنهان نمی ماند.

همانطور که اکانت شما رشد کرد و کامنت های بیشتری گرفتید، ممکن است نتوانید تا به همه آنها پاسخ دهید. اما این به معنی نیست که به طور کامل تسلیم این شرایط شوید.

شما هنوز هم می توانید تا آنجایی که ممکن است کامنت ها را لایک کرده و به آنها پاسخ دهید. Ted Chin تصاویر و ویدئوها را بصورت جذابی ویرایش می کند. با اینکه او صدها کامنت بابت هر پست دریافت می کند، اما همچنان تلاش می کند برای افزایش درصد مشارکت اینستاگرام خود تا جایی که ممکن است به آنها پاسخی سریع همراه با چندین ایموجی بدهد.

۳ یا ۳۰۰ کامنت، فرقی نمی کند به ازای هر پست چند کامنت بگیرید، پاسخ دادن به آنها راحت ترین راه برای جذب مشارکت در اینستاگرام است.

۲. بهترین پست های خود را کپی کنید.

آن روشی که برای شما کار می کند ممکن است برای فرد دیگری کار نکند. یک نگاهی به بهترین پست های ماه پیش خود بیندازید. آیا موضوع مشترکی در میان برترین پست های شما وجود دارد؟ شاید عکس های روشن با زمینه ی آبی رنگ تاثیر بیشتری داشته باشند. یا شاید وقتی زاویه دوربین به جای بالا، از کنار بود.
از طریق Sprout Social برای پیدا کردن پست های برتر خود استفاده کنید. سپس به دنبال موضوع مشترک بین پست های گذشته باشید و سعی کنید که بیشتر آنها را در آینده به کار ببرید.

در اینجا به یک نمونه برند واقعی اشاره می کنیم.

Comber Coffee شرکتی است که فرآوری قهوه انجام می دهد. اما از هر چند پست، تعدادی تصویر به اشتراک می گذارد که ربطی به قهوه ندارد؛ مثل تصاویری از منظره ها یا مرتبط با طبیعت. این ممکن است یک استراتژی عجیب و غریب برای یک شرکت مواد غذایی و نوشیدنی به نظر برسد، اما انتشار این پست ها بصورت منظم در طولانی مدت تبدیل به بخشی از هویت برند آن شرکت شده است.

۳. استوری های اینستاگرام را همراه با دکمه فراخوان (Call to Action) پست کنید.

اگر اکانت اینستاگرام شما تأیید شده، اکنون بهترین فرصت پیش آمده تا به استوری های اینستاگرام خود لینک اضافه کنید. اگر هنوز به این گزینه دسترسی ندارید، می توانید لینک های خود را در Bio بگذارید یا دکمه های فراخوان متفاوتی تعریف کنید.

ایجاد دکمه فراخوان در استوری توجه طرفداران را به محصولات جلب کرده و به آنها فرصتی می دهد تا از محصولات اطلاعات بیشتری دریافت کنند. این مسئله باعث می شود درصد مشارکت در استوری ها بالاتر برود و به طور بالقوه باعث افزایش بازدید آنها از وب سایت شما شود.

Anthropologie تصاویری را که به طور خاص برای قالب استوری طراحی شده اند، آپلود می کند و کپشن هایش را در اطراف تصاویر می گذارد. در زیر هر محصول لینکی قرار می دهد که با کلیک کردن آن، افراد به سایت این شرکت برای خرید هدایت می شوند.

Framebridge از استوری هایش برای معرفی پست های بلاگ خود استفاده می کند. لینک مراجعه به هر بلاگ در یک قسمتی از تصاویر مرتبط به آن قرار داده شده است.

۴. در تمامی شبکه های اجتماعی خود آگهی هایتان را منتشر کنید.

بدون شک می توان گفت که مخاطبان فیس بوک شما الزاما همان مخاطبان مشابه در اینستاگرامتان نیستند. احتمال دارد که بعضی از مخاطبان فیسبوک شما در اینستاگرام باشند، اما آنها اطلاع دقیق ندارند که شما هم در اینستاگرام هستید یا نه. نگران نباشید که برخی از پست های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی متقابل، فالوورهای زیادی را برای پیوستن به آنها تشویق می کنند.

شرکت طراحی خانه Dwell از پست هایی که در فیسبوک منتشر می کند فقط تورهای خانگی خود را تبلیغ نمی کند، بلکه جزئیات بیشتری از پست هایی که در استوری اینستاگرام خود منتشر کرده آنجا ذکر می کند، به جای اینکه در فیسبوک خود بگوید “اکانت من در اینستاگرام را فالو کنید!”. برای مخاطبان Dwell در اینستاگرام، هنوز جذاب ترین محتوا، پخش ویدئو زنده از داخل خانه‌هاست. جایی که می توانند به خوبی با سلیقه و ذوق طراحان آشنا شوند.

۵. برای انتشار تبلیغات در اینستاگرام استراتژی داشته باشید.

فیسبوک با اضافه کردن اینستاگرام به مدیریت تبلیغات خود، فرصت‌های جدیدی برای صاحبان کسب و کار فراهم کرد. مطمئنا، شما می توانید پستها را بهتر کنید یا اکانت خود را به سطح تجاری و حرفه ای ارتقا دهید، اما در عین حال باید به فکر پویایی بیشتر و استراتژی دقیق تری برای تبلیغات خود باشید.

مزیت سفارشی سازی، انتخاب دقیق مخاطبان و دسترسی به جامعه هدف است. به عنوان مثال، اگر شما یک کفشی از شرکتی مانند Toms را ببینید و با پست های آنها ارتباط برقرار بکنید، ممکن است کفش ها و دیگر محصولات این شرکت را که برای شما تبلیغ شده اند، هم ببینید.

پس از کلیک کردن بر روی چند تبلیغ برای خرید کفش، ما متوجه شدیم که این تبلیغات منجر به بالارفتن درصد مشارکت اینستاگرام این شرکت به صورت مستقیم نخواهد شد.

دسترسی به مخاطبان سفارشی می تواند از راه های مختلف امکانپذیر شود. اما برای شروع، می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

  • لیست خبرنامه،
  • مردمی که به فروشگاه شما سر می زنند،
  • آنهایی از طریق وب سایت از شما خرید می کنند،
  • افرادی با اکانت فیسبوک و اینستاگرام شما را دنبال می کنند.

از آنجا، با استفاده از ویژگی lookalike مخاطب، می توانید افراد بیشتری همانند مخاطبان خود پیدا کنید.
آشنایی با تمامی گزینه های تبلیغاتی اینستاگرام می تواند باعث برتری شما بر رقبا شود. اگر هدفمند در این فضا عمل کنید، می توانید ارتباطات خود را بهبود بخشیده و هزینه های تبلیغاتی خود را پایین بیاورید.

۶. ویدئو تولید کنید.

توجه افراد را با پخش فیلم جلب کنید. Mediakix متوجه شد فیلم هایی که اسپانسر دارند، سه برابر درصد مشارکت بیشتری نسبت به عکس ها جذب می کنند. خب، اگر تا بحال در اینستاگرام خود ویدئویی آپلود نکرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است.

SFMOMA به جای استفاده از عکس، از ویدئوهای بامزه برای معرفی پروژه ی جدید خود استفاده کرد. هزار نفر ویدئو را دیدند و ۹۸ نفر از آنها کامنت گذاشتند، بیشتر این افراد دوستان خود را هم تگ کردند.

Salt & Straw یک ویدئو بیرون داد تا پشت صحنه ی ساخت بستنی جدیدش را برای عموم نمایش دهد. بیش از ۲۶۲ هزار نفر آن را دیدند و ۸۸ کامنت پست کردند. بنابراین این یک راه موفقیت آمیز برای معرفی محصول و بالابردن درصد مشارکت است.

۷. با افراد خلاق شریک شوید.

شبیه یک برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ، همکاری با فردی خلاق هم برای معرفی محصولات یا خدمات و هم برای بالابردن مشارکت در اینستاگرام مثمرثمر است.

Away با عکاس Gray Malin برای ویرایش عکس هایش همکاری می کند که به طور طبیعی، با پست های اینستاگرام، هشتگ های اختصاصی و نشانه های فروشگاه، محصولات معرفی می شود.

هنگامی که شما با شخص یا برندی که مخاطبان فعال دارد، همکاری می کنید؛ بعضی از روندهای مشارکت اینستاگرام آنها را می توانید به شرکت خود بیاورید. مخاطبانی که می توانند درصد مشارکت اینستاگرام شما را افزایش دهند.

۸. از محصولات خود، پیش نمایش منتشر کنید.

فالوورها عاشق این هستند که رازهایی را با آنها در میان بگذارید. حتی اگر اکانت اینستاگرام شما عمومی است، ارائه پیش نمایش از محصولاتتان، باعث می شود تا مخاطبان فکر کنند بخشی از تیم شما هستند. این باعث می شود تا آنها در مورد محصولاتی جدید حدس هایی بزنند و تشویق شوند تا بارها و بارها به پروفایل شما سربزنند و ببینند تغییرات تازه ای اتفاق افتاده است یا نه.

Elle May به فالوورهایش یک پیش نمایش از تأسیس بخش جدید زنان در فروشگاه ۱۹۲۴امریکا نشان داد. پیش نمایش ها منجر به گذاشتن ده ها کامنت از فالوورهایشان شد و کمتر از یک هفته چندین مورد از کالاهایش پیش فروش گردید.

۹.کپشن های بامزه بنویسید.

با انتشار عکس های چشم نواز، نوشتن کپشن های بامزه و جالب در اینستاگرام می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. استفاده از پست های فقط مربوط به شرکت و محصولات، رسمی و خشک، کمکی به بالارفتن درصد مشارکت نخواهد کرد.

۱۰. پست های خود را زمانبندی کنید.

از گزارش های اینستاگرام برای اینکه بفهمید بهترین زمان برای پست گذاشتن چه زمانی است، استفاده کنید. شما می خواهید پست های خود را زمانی منتشر کنید که بیشتر فالوورهایتان در آن لحظه آنلاین باشند و مشارکت کنند. حتی اگر بهترین عکس ها را با بامزه ترین کپشن ها را در ساعت نامناسب منتشر کنید؛ بازهم درصد مشارکت بالایی در اینستاگرام نخواهید داشت.

ما تحقیقاتی در مورد بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی انجام دادیم و در اینجا چیزی است که ما برای اینستاگرام پیدا کردیم.

اکانت های بیزینسی اینستاگرام آنالیزهایی ارائه می دهد که به شما می گوید چه زمانی فالوورهایتان فعال هستند.

از این اطلاعات برای برنامه ریزی پست های خود استفاده کنید تا بتوانید درصد مشارکت اینستاگرام خود را بالا ببرید. برای اینکار از Sprout Social استفاده کنید، تا پست های خود را زمانبندی کرده و برای انتشار آنها از ماه ها پیش برنامه ریزی کنید.

۱۱. پست های مشتریان و کارمندان خود را لایک کنید.

استفاده از هشتگهای برند خود به سازماندهی محتوا توسط کاربر کمک می کند. اگر شما هم از این هشتگ ها استفاده کنید، یک استراتژی UGC بسازید تا افراد بیشتری متوجه شوند و از این هشتگ ها استفاده کنند. UGC یا “محتوای تولید شده توسط کاربر” یکی از بهترین روشها برای درگیر کردن مخاطب با کسب و کار شماست.

کارکنان شما همچنین می توانند قوی ترین مشوق های شما شوند. اکانت های آنها می تواند یک دیدگاه شخصی و صریح از شرکت شما ارائه دهد. به یاد داشته باشید مردم با وفاداری به برند، دوست دارند احساس کنند که عضو یک باشگاه موفق هستند. اگر پست های کارکنان خود را مجددا به اشتراک بگذارید، دیدگاه هایی ارائه می شود که تصویری پر از موفقیت و زندگی از برند شما نمایش می دهد.

۱۲. رقبای خود را آنالیز کنید.

این چیزی است که ممکن است درباره آن قبلا فکر نکرده بودید. اما فرصت خوبی برای رقبای شما بوجود آمده است تا برند و چیزهای دیگر صنعت شما را آنالیز کنند. خب چرا شما مثل آنها عمل نکنید؟ احساس نمی کنید که دسترسی به مجموعه ای از اطلاعات رقبا بصورت دستی سخت باشد؟ راه ساده تر استفاده از گزارش های رقبا در اینستاگرام است.
کافی است پروفایل رقبایتان را به Sprout اضافه کنید آنگاه آن ابزار داده هایی نظیر رشد فالوورها، مشارکت و هشتگ های محبوب را آنالیز می کند. آنها برای مشاهده بصورت روزانه هم قابل تفکیک هستند که راهی آسان برای اینکه بدانید بازاریابی شما تا چه حدی موفقیت آمیز است، اجرا می شود.
اگر آنها دارند کاری جالب و بامزه بر روی صفحه خود انجام می دهند، شاید بد نباشد تا مشابه آنها را امتحان کنید اگر به موضوع و محتوای برندتان مرتبط باشد.

آیا شما باید برای افزایش درصد مشارکت خود فالوور خریداری کنید؟

هنگامی که از همه جا ناامید شده اید و کاری پیش نمی رود ممکن است وسوسه شوید که برای افزایش درصد مشارکت اینستاگرام خود فالوور بخرید. احتمالا قبلا پاسخ ما به این سوال را دیده اید، اما بازهم تأکید می کنیم که به هیچ عنوان نباید برای گرفتن لایک و مشارکت در اینستاگرام خود، فالوور بخرید.

در این سطح، شاید به نظر برسد که استفاده از ربات های افزایش درصد مشارکت مفید باشد، اما واقعیت این است که ضرر آنها از سودشان بیشتر است.فریب دادن مخاطبان واقعی هرگز ایده خوبی نیست. آگاه باشید که اینستاگرام اکانت هایی را که از ربات ها استفاده کنند، غیر فعال می کند.

اگر خواستار موفقیت طولانی مدت هستید، به دنبال افزایش درصد مشارکت جعلی نباشید بلکه بر روی جذب فالوورهای واقعی تمرکز کنید.

کدام معیارهای درصد مشارکت در اینستاگرم را باید اندازه گیری کنید؟

با لایک کردن پست ها و گذاشتن کامنت، برندها می توانند از اینستاگرام برای افزایش آگاهی شرکت خود استفاده کنند. کاربران می توانند با استفاده از داده های Sprout برنامه های ایجاد مشارکت خود را محاسبه و اندازه گیری کنند.

گزارش های Sprout نگاهی نزدیک تر به مجموعه ای از معیارهای پروفایل شما و مراحل پست گذاری ارائه می دهد که کاربران را قادر می سازد تا اثربخشی استراتژی های خود را اندازه گیری کنند.

اَسنت وِی، ابزار مدیریت، تحلیل و تبلیغ در شبکه های اجتماعی

ابزار تحلیلی سایت اسپروت سوشال :
لایک ها
کامنت ها
بررسی هشتگ ها
رشد فالوورها
درصد مشارکت
مشارکت اینفلوئنسرهای برتر با محتوای شما

درصد مشارکت اینستاگرام خود را افزایش دهید

گرفتن مشارکت اینستاگرام مهمتر از همیشه است. درصد مشارکت یکی از معیارهایی است که اینستاگرام برای تعیین اینکه محتوای شما در کجای خوراک (feed) نمایش داده شود، از آن استفاده می کند. هنگامی که فالوورهای شما دائما پست ها را لایک کرده و بر روی آنها کامنت می گذارند، اینستاگرام آن را نشانه ای می داند که آنها بیشتر می خواهند محتوای شما را ببینند. در نتیجه، پست های شما در اولویت نمایش در خوراک (feed) قرار می گیرد.

اگر میخواهید محتوای تان بیشتر دیده شود، مخاطبان فعلی را نگه دارید و مخاطبان بیشتری را به حلقه نزدیک برندتان اضافه کنید، تنها یک فرمول وجود دارد. محتوای جذاب و سودمند + جلب مشارکت بینندگان

منبع : sproutsocial.com