نحوه تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی

هر برند حاضر در شبکه‌های اجتماعی ، نیاز به تجزیه و تحلیل دارد. تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می کند تا در رقابت با رقبای خود متوجه شوید مخاطبان‌تان کدام بخش از محتوای‌تان را بیشتر دوست دارند و به کدام‌یک علاقه چندانی ندارند.

از طریق ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی‌، چون اسنت‌وی می توانید هر جنبه ای از عملکرد کسب‌وکار خود را اندازه گیری کنید. اگر هنوز از اهمیت استفاده از این ابزارها مطلع نشده‌اید موارد زیر را به دقت مطالعه کنید. موارد زیر شما را در جریان اهمیت استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی می‌گذارد.

۱-مشارکت

با استفاده از این ابزارها شما می توانید درصد مشارکت برند خود با رقبای‌تان را مقایسه کنید. مواردی که درصد مشارکت صفحات شما را بالا می‌برد شامل گرفتن لایک، کامنت و اشتراک گذاری پست‌هایتان توسط مخاطبان است. با مشاهده آنچه که مخاطبان در آن مشارکت دارند می توانید بفهمید که چه نوع محتوایی مورد نظر است.

۲-محتوای مشارکت پذیر

با استفاده از این ابزارها شما قادر به مشاهده محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پست‌های خود و رقبای‌تان خواهید بود.چه چیزی محتوای رقبای شما را جالب‌تر می کند؟ چه محتوایی را باید تولید کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشد؟ اینها سوالاتی است که باید از خودتان بپرسید تا بدانید که چگونه می توانید محتوای خود را بهبود ببخشید.

۳-مکالمات

مکالمات درباره محتوایی که منتشر می‌کنید، به شما کمک می کند تا ارتباطات بهتر و مؤثرتری برقرار کنید. مشارکت‌های زنده و پویا در جامعه آنلاین شما به مخاطبان‌تان ثابت می کند که درباره آنچه که آنها می گویند و عقایدشان ارزش قائل می‌شوید. با استفاده از این ابزارها شما همچنین قادر به تجزیه و تحلیل اینکه چقدر رقبای‌تان با مخاطبان‌شان مشارکت می‌کنند؛ می‌شوید و می‌توانید آن‌ها را با خودتان مقایسه کنید.

منبع: socialglims.com