فیس بوک، مایکروسافت، توییتر و یوتیوب همکاری های ضد تروریسم را آغاز می کنند

فیس بوک، مایکروسافت، توییتر و یوتیوب همکاری های خود را با هدف مبارزه با تروریست های آنلاین راه اندازی می کنند. انجمن جهانی اینترنت برای مقابله با تروریسم بر روی چندین طرح از جمله: پاک کردن منابع استخدامی تروریستی از اینترنت و ترویج ضد روایت ها به افراد مجرب بنا شده است. این انجمن قرار است همکاری اعضای آن را با یکدیگر، با دولت ها، شرکت های کوچکتر و سازمان های غیر دولتی آسان تر کند.
محدوده فعالیت انجمن به طور مداوم در حال توسعه است، اما اهداف اصلی آن شامل بهبود تکنولوژی برای تشخیص منابع تروریستی، ایجاد بهترین شیوه برای مقابله با “افراط گرایی و تنفر آنلاین” و اطلاعات مربوط به ابزارهای گفتگو مربوط به اعضا مانند روش جاسوسی Google Jigsaw که تغییرات تبلیغاتی ضد تروریستی را در کنار کلمات کلیدی مورد علاقه ی افراد بالقوه ISIS(داعش) به اشتراک می گذارد. همچنین با کمیته مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد برای برگزاری یک سری کارگاه های آموزشی همکاری خواهد کرد.
بیانیه ای در توییتر، انجمن مبارزه با تروریسم را به عنوان حاصل انجمن اینترنتی اتحادیه اروپا و بانک اطلاعاتی مخلوط شده به اشتراک گذاشته شده صنایع، در میان تلاش های دیگر، توصیف می کند. انجمن اینترنتی که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد، یک مشارکت دولتی و خصوصی است که به زور جلو می رود برای شناسایی روش های بهتر و حذف تبلیغات تروریستی و گفتار نفرت انگیز. بانک اطلاعاتی مخلوط شده، بانک اطلاعات به اشتراک گذاشته شده ای از اثر انگشت های دیجیتال از تصاویر و ویدئوهای افراطی و فاسد تروریست ها است، بنابراین منابع نشانه گذاری شده و حذف شده از یک پلت فرم می تواند به طور خودکار از دیگر پلت فرم ها حذف شود.
این نوع ابتکارات به طور جزئی پاسخ به فشاردولت های اروپایی است که شرکت ها را تحت فشار قرار داده تا گفتار نفرت انگیز را محدودکنند. این امر برخی از حامیان حفظ حریم خصوصی در ایالات متحده را نگران کرده ، در حالی که قوانین آزادی بیان به صورت فراگیر است. همچنین می توان گفت که ابتکارات شرکت ها موثر بوده است. صرفنظر از این، بیانیه می گوید که اطلاعات بیشتر در مورد پروژه به زودی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

منبع : theverge.com