پیام رسان های جایگزین تلگرام + دانلود برای اندروید و آیفون


همین دوسال پیش بود که کاربران ایرانی بخاطر کندی عملکرد شبکه پیام رسان “وایبر” جایگزین رایگان دیگری به نام “تلگرام” را انتخاب کردند. عده ای به شوخی مهاجرت یک شبه ایرانی ها از “وایبر” به “تلگرام” را سریعترین مهاجرت تاریخ می دانند.

حال بخاطر فیلتر شدن “تلگرام”، بازهم زمزمه مهاجرت دوباره از این پیام رسان محبوب که در دوسال اخیر با زندگی و کسب و کار ایرانی ها عجین شده بود، به پیام رسان دیگری شنیده می شود.
با اینکه هنوز مقامات کشور مسدود شدن همیشگی پیام رسان “تلگرام” را رسما تایید نکرده‌اند، احتمالا در ماه‌های آینده رفته رفته شاهد کوچ کاربران به اپلیکیشن‌های دیگر خواهیم بود و این پیام‌رسان نیز مانند وایبر و وی‌چت به متروکه‌ای تبدیل می‏شود.
اگر به دنبال جایگزینی برای تلگرام می‌گردید تا زمان رفع فیلتر تلگرام موقتا کارهای خود را پیگیری کنید ما در این مطلب چند پیام رسان ایرانی و خارجی را که همانند یا حتی چندتایی بهتر از آن به کاربران خود سرویس می دهند، معرفی خواهیم کرد.
در اینجا محبوب ترین شبکه های پیام رسان دنیا را به ترتیب معرفی کرده ایم:

 

پیام رسان های ایرانی موبایل جایگزین تلگرام به همراه لینک دانلود

پیام رسان سروش

پیام رسان سروش: پیام رسانی ایرانی که علاوه بر دارا بودن ویژگی هایی شبیه پیام رسان های دیگر امکانات دیگری همچون تماس صوتی، ایجاد کانال‌های تعاملی، پرداخت قبض، خرید شارژ آسان و پرداخت پول را به کاربران خود می‌دهد. این پیام رسان برای سیستم عامل های اندروید، ios، ویندوز ارائه می شود.

دانلود پیام رسان ایرانی سروش از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ایرانی سروش از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان بیسفون پلاس

بیسفون پلاس: اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی دیگری که به عنوان جانشین تلگرام می‌توان استفاده کرد، بیسفون پلاس نام دارد. این اپلیکیشن امکان ارتباط متنی و صوتی با دوستان و آشنایانتان را به رایگان در اختیار شما می‌گذارد. در بیسفون پلاس می‌توانید گروه و کانال بسازید و با مخاطبان خود در ارتباط باشد. امکان استفاده از این پیام رسان در دستگاه های اندرویدی و ios وجود دارد.

دانلود پیام رسان ایرانی بیسفون پلاس از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ایرانی بیسفون پلاس از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان آی گپ

آی گپ: پیام‌رسان آی‌گپ یکی از بهترین جایگزین های تلگرام است چرا که آی گپ سرویسی رمزگذاری شده ارائه می دهد و امنیت اطلاعات و حریم خصوصی افراد را حفظ می کند. آی‌گپ محیط بسیار خوبی دارد و امکان ایجاد کانال‌ را نیز در اختیار شما می‌گذارد. این برنامه قابلیت ارسال فایل را نیز دارد و برای استفاده از کاربرانش خود هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. از این پیام رسان علاوه بر سیستم عامل های اندروید و ios ، لینوکس و ویندوز هم می توانند استفاده کنند.

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل  آی گپ از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل  آی گپ از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان گپ

گپ همانند سایر پیام رسان های معروف بین المللی تمامی امکانات ارتباطی از جمله چت دو نفره، گروه، کانال و تماس صوتی را در اختیار مخاطب خود قرار می دهد، اما در کنار این قابلیت برای افزایش کارایی پیام رسان، گپ یک بستر ارائه محتوای ارزشمند و معتبر نیز فراهم نموده است. شرکت ها و افرادی که دارای محتوا و خدمات ارزشمند هستند می توانند از طریق پیام رسان گپ، خدمات و اطلاعات خود را در اختیار مخاطبین گپ قرار دهند.

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل گپ از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل گپ از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان بله

بله: اپلیکیشن «بله» یک پیام‌رسانی ایرانی با خدماتی متفاوت است. اصلی‌ترین ویژگی این پیام رسان ارائه خدمات مالی است که در بستر خود به کاربران ارائه می‌دهد. در اپلیکیشن بله علاوه بر چت فردی و گروهی می‌توانید کانال داشته باشید و از درون همین برنامه پول منتقل کنید یا فاکتورهایتان را پرداخت نمایید.اپلیکیشن بله تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کند و روی سیستم عامل‌های اندروید، ios و ویندوز قابل نصب است.

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل بله از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ایرانی موبایل بله از سیب اپ برای آیفون

آیا در رتبه بندی اینستاگرام ایران قرار دارید

پیام رسان های خارجی جایگزین تلگرام به همراه لینک دانلود

پیام رسان واتس اَپ

۱-واتس‌آپ:با بیش از ۴۵۰ میلیون کاربر در ماه، محبوب ترین شبکه پیام رسان دنیا محسوب می شود. هرچند که واتس آپ اکنون همانند اینستاگرام زیر مجموعه شرکت فیسبوک است ولی هنوز هم برای دستگاه‌های iOS، اندروید، ویندوزفون، بلک بری در دسترس است.

دانلود پیام رسان واتس اپ از مایکت برای اندروید

دانلود پیام رسان واتس اپ از سیب اپ برای آیفون

فیسبوک مسنجر

فیسبوک مسنجر: کاربران بالای فیسبوک باعث شده است تا تعداد کاربران این پیام رسان هم افزایش پیدا کند. اما بخاطر اینکه فیسبوک در کشور ما فیلتر است این پیام رسان هم استفاده نمی شود هرچند که عنوان دوم رتبه محبوب ترین پیام رسان های دنیا را دارد.

پیام رسان QQ mobile

مسنجر QQ mobile: هرچند که این پیام رسان در ایران زیاد طرفدار ندارد اما با داشتن ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، در رتبه سوم محبوب ترین ها در جهان قرار دارد. مهمترین مزیت این برنامه نسبت به دیگر برنامه های پیام رسان، قابلیت ترجمه زبان درون برنامه ای است.

پیام رسان وی چت

پیام رسان وی چت: چهارمین پیام رسان محبوب با ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه پیام رسان بومی چینی وی چت است. از آن جا که در چین دارای محبوبیت ویژه ای است همین عامل سبب شده که جمعیت بسیار زیاد چین به این اپلیکیشن روی بیاورند و باعث افزایش تعداد کاربران آن باشند.

دانلود پیام رسان وی چت از مایکت برای اندروید

دانلود پیام رسان وی چت از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان اسکایپ

برنامه اسکایپ: اسکایپ با بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه از نظر محبوبیت رتبه پنجم دارد. شهرت اصلی این برنامه برقراری ارتباط تصویری با کیفیت و ارزان و سریع است. این برنامه باقابلیت تماس تصویری خود از طریق اینترنت به شهرت رسید و توانست کاربران بسیار زیادی را به خود جذب کند.

دانلود پیام رسان اسکایپ از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان اسکایپ از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان آی مسیج

کاربران دستگاه‌های اپل می‌توانند از پیام‌رسان آی‌مسج به جای تلگرام استفاده کنند. از مدتی پیش امکان استفاده و فعال‌سازی راحت این پیام‌رسان در ایران فراهم شده است.
آی‌مسج امکان ساخت گروه و چت‌های گروهی را فراهم می‌کند. می‌توانید پیام‌های متنی، اسناد، عکس، ویدیو و استیکر برای دیگران بفرستید. به‌علاوه، امکان نصب بازی و اپ‌ را به شما می‌دهد.

پیام رسان ویسپی

پیام‌رسان ویسپی رابط کاربری بسیار خوبی دارد علاوه بر امکان ارتباط متنی به شما امکان تماس صوتی و تصویری را نیز می‌دهد. ساختن گروه‌ها و کانال‌های اجتماعی ویژگی دیگر ویسپی است که مشابه با کانل‌های و گروه‌های تلگرام است.
دانلود پیام رسان ویسپی از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان ویسپی از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان لاین

نرم‌افزار لاین نیز در دوران پیش از تلگرام میان کاربران ایرانی بسیار پرطرفدار بود. در این پیام رسان باز هم نمی‌توانید کانال بسازید ولی امکان ساخت گروه، تماس صوتی، چت گروهی، ساخت تایم‌لاین به سبک فیسبوک و اینستاگرام، رمزنگاری ارتباطات و برگزاری نظرسنجی و ویرایش یا حذف پیام‌ها را دارید.
لاین یک اپ پیام رسان حرفه‌ای و با کیفیت است. جذابیت‌هایی دارد که شاید پس از مدتی تلگرام را فراموش کنید. لاین روی پلتفرم‌های مختلف موبایل و دسکتاپ و همین‌طور نسخه سبک قابل حمل و مرورگرهای وب قابل دسترس است.

دانلود پیام رسان لاین از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان لاین از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان گوگل الو

وقتی می‌خواهید از پیام رسان گوگل استفاده کنید؛ طبیعی است که انتظارتان هم افزایش پیدا کند. الو یکی از بهترین اپ‌های پیام رسان حال حاضر دنیا است. روی این پیام رسان هم قابلیت ساخت کانال وجود ندارد ولی می‌توانید گروه‌های ۲۵۶ نفره بسازید یا پیام‌ها را رمزنگاری کنید.
روی این پیام رسان می‌توانید بدون پاسخ دادن متنی به دوستان‌تان، برایشان پاسخ‌های هوشمند بفرستید و از دستیار هوشمند گوگل (گوگل اسیستنت) سود ببرید.
الو برای اندروید، iOS و وب منتشر شده است. امنیت این پیام‌رسان بالا است و سرعت بسیار خوبی در تماس صوتی دارد ولی از نظر امکانات شبیه تلگرام چندان غنی نیست.

دانلود پیام رسان گوگل الو از گوگل پلی برای اندروید

دانلود پیام رسان گوگل الو از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان Hangouts

از این اپلیکیشن برای چت و تماس تصویری در دنیا استفاده می گردد. قابلیت off-the-record به عنوان یکی از بهترین توانایی های این پیام رسان است که سبب می شود تاریخچه چت و گفتگو پاک گردد ولی همچنان این پیغام ها در سرور گوگل  باقی می مانند.
دانلود پیام رسان Hangouts از کافه بازار برای اندروید

پیام رسان signal

این پیام رسان به عنوان یکی از ایمن ترین اپ ها شناخته شده است.کدهای که در این برنامه هستند منبع باز می باشند به همین علت هر کارشناسی قادر است حفره های امنیتی آن را بررسی و ارزیابی نماید.

دانلود پیام رسان signal از مایکت برای اندروید

دانلود پیام رسان signal از سیب اپ برای آیفون

پیام رسان confide

آنطور که به نظر می رسد این پیام رسان ، پیام ها را به صورت رمز نگاری شده انتقال می دهد و در نهایت بعد از خوانده شدن آنها ، همگی پاک می شوند.

دانلود پیام رسان confide از کافه بازار برای اندروید

دانلود پیام رسان confide از سیب اپ برای آیفون

منابع :

superfamilyprotector.com

gsm.ir

zoomtech.ir