چگونگی ایجاد محتوای با کیفیت برای مشارکت و تعامل فالوورهای صفحه اینستاگرام خود

آیا می دانستید که اینستاگرام بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر دارد و انتظار می رود که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی قبل از پایان سال ۲۰۱۷ به ۱ میلیارد نفر برسد؟ برای کسانی که فکر می کنند اینستاگرام برای قرار دادن تلاش های واقعی بازاریابی خود در آن، به اندازه کافی بزرگ نیست، پیشنهاد میکنیم که دوباره فکر کنند!

هنگام استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار، ایجاد یک مخاطب که با برند شما تعامل داشته باشد و به آن وفادار بماند، ضروری است. اما چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که این فالوورها با پست های شما تعامل و مشارکت می کنند و به شما برای پیشرفت کسب و کارتان کمک می کنند؟ پاسخ دو کلمه است: ایجاد محتوای با کیفیت.
اینجا چگونگی ایجاد محتوای با کیفیت برای مشارکت و تعامل فالوورهای خود را در پنج گام ساده آورده ایم.

۱-محتوای منحصربفرد ایجاد کنید
اگرچه وسوسه انگیز است، ولی تلاش کنید از عکس های موجود در فید(خوراک) اینستاگرام خود کمتر استفاده کنید. چیزی که در مورد این عکس ها صادق است، اینست که هرکسی می تواند از این عکس ها برای اینستاگرام خود استفاده کند. این به آن معناست که ممکن است فالوورهای شما این عکس ها را در پیج ها یا شبکه های اجتماعی دیگران دیده باشند. اگر امکانات گرفتن تصاویر با کیفیت را ندارید، می توانید آنها را با موبایل یا کامپیوتر خود خلق کنید.

۲-یک نقطه کانونی(تمرکز) مشخص تعریف کنید.
همه چیز در اینستاگرام درباره مکث کردن و درگیرشدن فالوورها با عکس های شماست. با چند حرکت ابتکاری می توانید توجه آنها را به عکس های خود جلب کنید. به عنوان مثال، داشتن یک نقطه کانونی(تمرکز) مشخص می تواند به کاربران کمک کند تا به عکس های شما توجه کنند و بر روی آنان مکث کنند. عکسی که بیش از حد شلوغ باشد،چشم ها را گیج می کند و تأثیری برعکس دارد. مغز تمام این محاسبات را بدون اینکه متوجه شویم، انجام میدهد، بنابراین مهم است که واقعا وقت خود را صرف بررسی این مسائل کنید قبل از اینکه از فالوور های خود بخواهید که چنین کاری را پس از انتشار عکس ها برای شما انجام دهند.استفاده از رنگ های چشم نواز و متن های مورب می تواند باعث تمرکز آنها به عکسهایتان شود.

۳-از قانون یک سوم برخوردار شوید.
قانون یک سوم یک قانون کلاسیک در عکاسی است که هر عکاسی توانایی توضیح آن به شما را دارد. در واقع هر عکسی نیاز به یک سوژه دارد. بدون سوژه عکس جذابیت و نقطه‌ی تمرکز نخواهد داشت. نقطه‌ی تمرکز محلی است که عکاس قصد دارد چشم بیننده را ابتدا به سوی آن بکشاند. قانون یک سوم مجموعه‌ای از اصول راهنماست که از یک گرید (جدول) ۹ بخشی فرضی با دو خط افقی و دو خط عمودی استفاده می‌کند. سوژه‌ها روی خطوط این گرید یا محل تلاقی آن‌ها با هم قرار داده می‌شوند تا به عکس عمق و جذابیت بیشتری بدهند و برای جذابیت بیشتر نقطه ی تمرکز بر روی یک سوم آن جدول فرضی تنظیم کنید.
۴-حاشیه ی سفید در اطراف عکس ایجاد کنید.
ایجاد حاشیه های سفید در اطراف عکس های اینستاگرامی شما می تواند یک اثر غیر معمول خلق کند که باعث می شود توجه بیشتری جلب کند. این قضیه به خصوص در مورد عکس هایی که نقاط کانونی و قانون یک سوم را رعایت می کنند، نمود بیشتری پیدا می کند. حاشیه ها، عناصر طراحی عکس های شما را، مؤثرتر می کند و به شما کمک می کند که از ایجاد عکس های شلوغ پرهیز کنید.
۵-به کنتراست(تضاد) و بالانس(تعادل ها) در عکس توجه کنید.
عکس هایی که می خواهند در فید(خوراک) اینستاگرام بیشتر دوام بیاورند باید از عناصر متضاد استفاده کنند. کنتراست می تواند به رنگ، شکل، فونت، نور و نوردهی، حاشیه های سفید و بسیاری موارد دیگر مرتبط باشد.

منبع: iconosqure.com