۹ راه برای رشد اینستاگرام بصورت طبیعی

در حال حاضر، به نظر می رسد رشد کردن در اینستاگرام به صورت طبیعی سخت تر از گذشته شده است. بنابراین بسیاری از ما در حال تجربه کردن کاهش مشارکت و تعداد فالوور هستیم، که می تواند بسیار ناامید کننده باشد، مخصوصا زمانی که مطمئن هستید که همه چیز درست انجام می شود.

در حقیقت، مسئله بسیار ناامید کننده، این است که تعداد زیادی از مردم به استفاده از برنامه هایی که وعده ی افزایش مشارکت بصورت خودکار در صفحه ی شان را می دهند، متوسل می شوند که کاملا وسوسه بر انگیز هم هست!
اما بعد از تجربه تعداد زیادی فالوور فیک، و دیدن هدر رفتن پول، زمان و اعتبارتان، شما فقط می خواهید روند افزایش مشارکت صفحه تان به حالت عادی برگردد!

استفاده از ربات می تواند باعث شود تا اینستاگرام محتوای منتشر شده و حساب کاربری تان را محدود کرده یا حتی بدتر از آن، غیر فعال کند. شما ممکن است چیزی در مورد اخطار shadowban اینستاگرام شنیده باشید، وضعیتی است که ممکن است تمام پولی که هزینه کرده اید به همراه آبرو و اعتبار برندتان را نابود کند.
نکته اینجاست که عدم استفاده از ربات تنها یکی از ده ها موردی است که اینستاگرام دوست ندارد شما انجام دهید!

احتمالا فکر می کنید “اگر من نمی توانم از ربات ها استفاده کنم، چطور باید رشد اینستاگرام خودم را به صورت طبیعی افزایش دهم؟ به نظر می رسد این مسئله بدون استفاده از ربات ها تقریبا غیر ممکن باشد! ”

خوب تنها، غیر ممکن، غیر ممکن است، دوستان من!

در این مقاله، ما تمرکز خود را بر ارائه ۹ تکنیک برای رشد اینستاگرام شما بصورت طبیعی ، بدون خرید فالوور، استفاده از ربات ها و یا هر گونه روش های غیر قانونی دیگری؛ گذاشته ایم.

۱- به طور کامل در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید.

تولید محتوا برای افرادی که هیچ علاقه ای به فعالیت و یا تمایلی برای فالو کردن شما ندارند، در دراز مدت هیچ فایده ای ندارد. آنها هرگز شما را فالو نخواهند کرد و متعجب خواهید شد که چرا این همه مدت راه را اشتباه رفته بودید. واقعا هیچ وفاداری اینجا بوجود نخواهد آمد.

اگر مخاطبان درست و مناسبی را جذب کرده باشید، درصد مشارکت بالایی را پیدا خواهید کرد، این به این معنی است که محتوای تولیدی شما در بالاترین جای خوراک (feed) اینستاگرام آنها به نمایش در می آید. این یک معامله ی برد-برد است.

در ادامه چند چیز آورده ایم، برای اینکه بفهمید که مخاطبان هدف شما در اینستاگرام چه کسانی هستند.

• یک نمای کلی از آرایش جمعیتی پایه فالوورهای خود، از جمله سن، جنسیت و موقعیت مکانی ترسیم کنید. سپس، سعی کنید عمیق و دقیقتر نگاه کنید، به عنوان مثال چه زمانی فالوورهای شما آنلاین هستند،(تا از انتشار پست خود در زمان مناسب مطمئن شوید) یا از چه زبانی استفاده می کنند و غیره.
• رقبای خود را با مخاطبان هدف مشابه تحت نظر داشته باشید – چه نوع عکس هایی آنها منتشر می کنند؟ آیا عکس هایشان همراه با کپشن پست می شود؟ اگر جواب بله است، چه چیزی در کپشن می گویند یا از چه لحنی در آن استفاده می کنند؟ بر روی موفق ترین پست های رقبای خود تمرکز کرده، سپس آن را آنالیز کنید تا دلایل اینکه این پست ها بر روی مخاطبانشان جواب می دهد را، دریابید.
• اگر می خواهید چیزی بدانید، فقط کافی است که بپرسید! از مخاطبان موجود خود در مورد نوع محتوایی که می پسندند و صفحه هایی که فالو می کنند؛ بپرسید. از آنها در مورد پست یا استوری بعدی خود سوال کرده و از ایده های مفید و کاربردی برای انتشار آنها استفاده کنید!

به هر حال، برای افزایش فالوور در اینستاگرام خود بصورت طبیعی، شما باید بر اساس انتظارات مخاطبانتان رفتار کنید. که ما را به خواندن نکته ی بعدی هدایت می کند:

۲- از قبل برنامه ریزی کنید.

خوب، الان شما مخاطبان خود را می شناسید، در جریان فعالیت های رقبا قرار دارید و می دانید که چه نوع محتوایی برای انتشار در صنعت شما جواب می دهد.
اکنون، زمان آن رسیده است که درباره استراتژی تولید محتوای خود فکر کنید. به عبارت دیگر، به طور کلی محتوایی که در مورد آن مطمئن نیستید را پست نکنید، نگاه و نگرش برند خود را رها نکنید، از ابزارهایی مثل اسنت وی برای برنامه ریزی پیشرفته محتوای اینستاگرام استفاده کنید و مطمئن شوید که محتوای متنی و تصویری قبل از انتشار باهم منطبق و هماهنگ هستند. از قبل برنامه ریزی کردن می تواند تفاوت زیادی را در نگاه کلی و احساس شما با محتوای اینستاگرام ایجاد کند. به علاوه، اگر برنامه ریزی نکنید و فقط همه چیز را همینطوری و بی برنامه منتشر کنید، کنترل محتوای خود را از دست می دهید و نمی توانید فالوورهای جدید را جذب کنید!

۳– شبکه های اجتماعی خود را لایک کرده و بر روی آنها کامنت بگذارید.

همانطور که ذکر کردم، لایک کردن و کامنت گذاشتن بر روی شبکه های اجتماعی خود در دراز مدت به شما کمک نخواهد کرد اما اگر آنها مرتبط با محتوایی که نمایش می دهید باشد، اشکالی ایجاد نمی کند. فقط باید اینکار را بصورت دستی انجام دهید نه با استفاده از ربات و سعی کنید تلاش هایتان هوشمندانه و سرگرم کننده باشد و هرگز مزاحمت ایجاد نکند. شما نیازی به نوشتن مقاله ندارید، رجوع به پست های تازه و ارائه دیدگاه و پرسیدن سوال بهترین کار برای شروع است. گذاشتن نیم تا یک ساعت زمان برای تمرکز بر روی جذب مشارکت در اینستاگرام بیشترین تأثیر را بر روی رشد شما می گذارد.

در اینجا یک نمونه از عکسی را ما منتشر کرده ایم که در آن شایعه ای مطرح شده که سایز عکس های اینستاگرام ۴/۴ است. در کپشن، ما شایعه را ذکر کرده ایم، بعضی از افراد کامنت های هوشمندانه ای گذاشته اند و در گفتگو شرکت کرده اند:

۴-از انواع مختلف هشتگ استفاده کنید.

هشتگ ها هنوز جزو بزرگترین ابزارهای کشف شده هستند، اما نیازی نیست تا از تمامی ۳۰ هشتگی که اینستاگرام اجازه داده تا بکار ببرید؛ استفاده کنید. به جای استفاده از ۳۰ هشتگ ممکن برای هر پست (که به هر حال بسیار وقت گیر است) و این خطر وجود دارد که یکی از آنها در لیست سیاه قرار گرفته باشند، از هشتگهای کمتر، اما مفید که بصورت واضح محتوای منتشر شده ی شما را منعکس می کنند؛ بهره بگیرید. بین ۷ تا ۱۰ هشتگ قطعا کافی خواهد بود. و به یاد داشته باشید، محتوای شما باید آنچه را که هشتگ های شما وعده داده است؛ ارائه دهد.
همچنین لازم به ذکر است که استفاده از محبوبترین هشتگها، رقابت در برابر دریافت محتوای شما را افزایش می دهد. انتخاب هشتگ های میان رده یا مرتبط شانس بیشتری برای کشف محتوایتان توسط دیگران می دهد – اما از انتخاب آنهایی که مبهم هستند پرهیز کنید چرا که هیچ کس آنها را جستجو نخواهد کرد!

۵- اکانت اینستاگرام خود را در شبکه های اجتماعی دیگرتان تبلیغ کنید.

این فرصت بدست آمده برای تبلیغ اکانت اینستاگرام خود در شبکه های اجتماعی دیگرتان را از دست ندهید. در این مورد بطور خاص درباره شبکه های اجتماعی تصویر محور مثل تامبلر یا آنهایی که پتانسیل رسیدن به یک مخاطب بزرگ مانند فیس بوک را دارند، فکر کنید. شما می توانید یک افزونه به صفحه فیس بوک خود اضافه کنید، به عنوان مثال، در آنجا جاسازی شده و خوراک(feed) اینستاگرام شما را نمایش می دهد یا میتوانید یک پست برای اعلام مسابقاتی که فقط در اینستاگرام تان اجرا می شود منتشر کنید تا مخاطبین فیسبوک خود را به صفحه اینستاگرام تان هدایت کنید.
شما همچنین می توانید پست های اینستاگرام خود را در بلاگ خود قرار دهید، تبلیغات پاپ آپ را در سایت خود راه اندازی کنید و غیره.

یکی دیگر از به روز رسانی های هیجان انگیز توانایی به اشتراک گذاری استوری اینستاگرام به فیس بوک است. اگر چه کسب و کارها هنوز به استوری فیسبوک دسترسی ندارند، امیدوارم برای کسانی که دارای یک حساب کسب و کار هستند نیز امکان پذیر شود!
نکته دیگر: آیکون اینستاگرام خود را به انتهای ایمیل اضافه کنید، به طوری که با هر ایمیل ارسالی، به خوانندگان خود فرصتی برای کشف پروفایل اینستاگرام خود می دهید.

۶-استفاده از تگ و لوکیشن تا آنجا که ممکن است.

یک راه آسان برای رشد اینستاگرام به صورت طبیعی این است که از تگ های لوکیشن استفاده کنید، مخصوصا اگر از یک مکان شناخته شده پست می گذارید! همچنین اگر با برندهای دیگری همکاری می کنید یا پست های بعضی از آنها بازنشر می کنید (البته ابتدا اجازه بگیرید)، حتما آنها را در کپشن و عکس خود تگ کنید.
امیدوارم که این مزیت را در آینده به دست بیاورند و اینکار دوطرفه شود – اگر کسی بخواهد مطالب شما را به اشتراک بگذارد، به آنها یادآوری دوستانه ارسال کنید تا آنها حتما شما را تگ کنند و در پست های خود حتما حقوقتان را رعایت کنند.

۷. استفاده از ویژگی های جدید استوری تا محتوای خود را تازه و به روز حفظ کنید.

آیا تمامی ویژگی های اینستاگرام را تا بحال امتحان کرده اید؟

بنابراین، باید اینکار را انجام دهید.

داشتن یک خوراک(feed) سازماندهی شده ی زیبا و مفید مطمئنا یک هدف ارزشمند است، اما از محتوای ویرایش نشده و خودکاری که از استوری خلق می شود، غافل نشوید. اگر با برند شما سازگار باشد، می توانید ویژگی های سرگرم کننده ای مانند ماسک صورت، فیلترها، استیکرها و ویژگی جدید زوم پیشرفته با صدا را امتحان کنید. بومرنگ ایجاد کنید یا یک نظرسنجی برای اینکه از دیدگاه های مخاطبانتان در مورد مسائل مختلف مطلع شوید، خلق کنید! اینستاگرام پتانسیل زیادی برای جلب مشارکت و جذب فالوورهای جدید دارد، بنابراین اگر تا الان آنها را امتحان نکرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است.

۸-از بازاریابان متخصص و اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید.

از قدیم گفتند عقل دو نفر بهتر از یک نفر کار می کند. این مسئله در اینستاگرام هم جواب می دهد: منشن شدن یا بازنشر کردن پست ها از اکانت های دیگر خود خیلی بهتر از تمرکز کردن فقط بر روی یک اکانت است.

همزاد خود در اینستاگرام را پیدا کنید (یک فرد / برند با مخاطب هدف مشابه) و در فرستادن پیامی مشترک به توافق برسید، یا محتوای یکدیگر را در مدت زمان خاصی به اشتراک بگذارید یا، بهتر است، یک پروژه را با هم بسازید تا هر دو دلیلی برای گفتگو در مورد آن داشته باشید.

راه دیگری برای قرار گرفتن در معرض توجه اینفلوئسر مارکتینگ است. پیدا کردن یک اینفلوئنسر تمام و کمال فوت و فن های خاص خودش را دارد، اما، اگر درست انجام شود، می توانید سیلی از فالوورهای جدید یا حتی مشتریان بالقوه را مشاهده کنید. فقط مطمئن شوید که فرد مناسب را انتخاب کرده اید.

 

۹-خودتان را بعنوان یکی از اکانت های مطرح اینستاگرام نشان دهید.

هنوز اینکار را نکرده اید؟
بسیار خوب. اکنون آخرین نکته رشد کردن طبیعی در اینستاگرام را ارائه می دهیم. اگر عکس های شما خوب هستند، یکی از اکانت های مطرح اینستاگرام هستید اما اگر خوب نیستند، کار سختی در پیش دارید.
به هر حال، تکالیف زیادی دارید:
• لیستی از مطرح ترین اکانت های اینستاگرام که محتوایی مرتبط با محتوای شما ایجاد می کنند، تهیه کنید.
• کاری کنید تا به شما یادآوری کنند: از هشتگ های برند آنها استفاده کنید و در کپشن خود تگ کنید. دو بار چک کنید تا مطمئن شوید که همه چیز درست نوشته شده باشد.
• بسیاری از این اکانت ها آدرس ایمیل خودشان را در بیو می گذارند. از آن استفاده کنید و خودتان را معرفی کنید! ایمیل آنها را با ایمیل خود بمباران نکنید! فقط خیلی کوتاه بگویید: “سلام، اکانت شما را دوست دارم، فکر می کردم این ممکن است برای پست بعدی شما مناسب باشد” پیام متنی.

این می تواند احساس ناامید کننده ای باشد وقتی تعداد کم فالوورهای خود را مشاهده می کنید یا ببینید که به دلایل نامعلومی درصد مشارکت تان پایین می آید، اما اگر قوانین بازی را رعایت کرده و نکات فوق را دنبال کنید، پیشرفت خواهید کرد. و در عین حال، رشد کردن در اینستاگرام بصورت طبیعی وقت و تلاش زیادی را می طلبد، اگر خواهان نتیجه ای مثل جذب وفادارای،مشارکت و جامعه ای تعاملی به جای جامعه ای مرده تحت کنترل ربات ها باشید. آیا این چیزی نیست که همه ما می خواهیم؟

منبع : iconosquare.com