تلگرام ایکس رسما عرضه شد

همانطور که می‌دانید نسخه‌های زیادی از تلگرام به دلیل متن باز بودن اندروید تا بحال ارائه شده است اما هیچ‌کدام تاییدیه تلگرام را نگرفته‌اند و نسخه غیر رسمی تلگرام هستند. چندی پیش اپلیکیشن Challegram ارائه شد که گمان می‌رفت این هم یک نسخه غیر رسمی از تلگرام باشد اما بعد از مدتی کوتاه این اپلیکیشن با تغییر دادن نام، آیکون و اطلاعات خود به تلگرام ایکس پلتفرم اندروید تبدیل شد.

تلگرام ایکس نسخه‌ای متفاوت از تلگرام با ظاهر جذاب و سریع‌تر که در سکوت خبری در پلی استور ارائه شد. تا این‌که تلگرام در سایت خود این اپلیکیشن را به طور رسمی معرفی کرد تا از امروز، شاهد دومین اپلیکیشن رسمی این تیم باشیم.

تلگرام x رسما در وبلاگ تلگرام معرفی شده و درباره آن گفته شده که:« هدف ما این است که تلگرام را سریع‌تر، روان‌تر و راحت‌تر کنیم. رقابت روح این پیام‌رسان جدید را تشکیل داده و ما تصمیم گرفتیم که از همه پیام‌رسان‌ها الگو برداری کنیم؛ اما در طول چند سال گذشته رقابت کم و نوآوری کمتر شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در تلگرام ایکس چیزهای بسیار جدیدی قرار دهیم. ما رقابت را با خودمان شروع کردیم و سعی کردیم که تلگرام x بسیار سریع‌تر و بهتر از تلگرام باشد. ما در دو سال گذشته سخت در حال ساخت این نسخه بودیم تا بتوانیم نسل جدیدی از پیام‌رسان‌ها را معرفی کنیم. تلگرام ایکس پروژه‌ای است که از ابتدا طراحی شده و با کد‌های جدیدی توسعه پیدا کرده است. این برنامه هیچ چیزی از نسخه قدیمی‌تر تلگرام ندارد».

به گفته تلگرام، این اپلیکیشن مصرف باتری بهینه‌تری نسبت به نسخه اصلی دارد و امکانات متعددی نیز در آن تدارک دیده شده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

• تلگرام ایکس دارای محیطی جذاب و روان‌تر:

 

اگرچه محیط کلی برنامه تفاوتی با نسخه اصلی ندارد اما چند دقیقه گشت زدن در برنامه کافی است تا متوجه محیط سریع‌تر و انیمیشن‌های جذاب موجود در برنامه شوید. علاوه بر این اگر سری به کانال‌ها بزنید شاهد بزرگتر شدن کادر پیام‌ها و عکس‌ها برای خوانایی بهتر، و همچنین حذف نوار مزاحم Mute/UnMute خواهید بود که مرور مطالب کانال‌ها را بسیار ساده و لذت‌بخش‌تر از همیشه کرده است. صفحه اصلی برنامه نیز حالا با Swipe به راست صفحه تماس‌ها منتقل خواهد شد.

• نمایش بدون Bubble  :

ویژگی جذابی که در تلگرام ایکس وجود دارد و باعث زیبایی چشمگیر برنامه خواهد شد، حذف Bubble ها یا همان کادر دور پیام‌ها است. با این‌کار محدوده متن یا عکس گسترش پیدا خواهد کرد و برای مثال عکس‌ها به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهند شد. البته این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت و ممکن است به هیچ وجه طرفدار این ویژگی نشوید.

• پیش نمایش چت‌ها:

 

نکته‌ی جالبی که به تلگرام ایکس اضافه شده، امکان تماشای پیش نمایش از چت‌ها است. از حالا کافی است روی چت‌ها لمس طولانی کنید تا پیش نمایشی از محتویات داخل آن به شما نمایش داده شود.

• بازطراحی موزیک پلیر و منوی اتچ:

تغییر ظاهری دیگری که در برنامه رخ داده از نو طراحی شدن موزیک پلیر و منوی اتچ است. کافی است تا روی آیکون ارسال فایل لمس کنید تا با منوی جدید و بسیار کارآمدتر تلگرام ایکس آشنا شوید. موزیک پلیر برنامه نیز دستخوش تغییراتی شده است تا محیط روان‌تری در اختیار شما قرار دهد.

• پخش شناور ویدیو:

ویژگی جذاب دیگر تلگرام ایکس امکان نمایش شناور ویدیوها در برنامه است. اگر با ویدیو مسیج‌ها کار کرده باشید حتما می‌دانید که این ویدیوها می‌توانند به صورت شناور به پخش شدن خود ادامه دهند تا همزمان با تماشای آن‌ها امکان خارج شدن از چت و گشت زدن در برنامه نیز وجود داشته باشد. در این نسخه این ویژگی برای ویدیوها نیز در دسترس خواهد بود.

• Swipe کردن پیام‌ها:

در تلگرام ایکس، با کشیدن یک پیام به سمت راست یا چپ، می‌توانید به امکانات مختلفی نظیر فوروارد، ریپلای و … دسترسی داشته باشید.

در کل تلگرام X امکانات شخصی سازی بیشتری نسبت به نسخه اصلی دارد. این نسخه مانند نسخه اصلی تلگرام کاملا امن و قابل اطمینان است. برای کسانی که می خواهند تعداد بیشتری اکانت تلگرام روی یک موبایل داشته باشند بدون شک بهترین و امن ترین انتخاب است.